Festiwal filmowy, projekty edukacyjno-kulturalne, projekty artystyczne.

Prezentacje w ramach programu "RSK" Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych

Przedstawienie, które zabiera widza w 90-minutową czarującą podróż do pięknego i zachwycającego Paryża! Będzie sympatycznie, wzruszająco i z wdziękiem.

Festiwal Filmowy NOWE KINO-NOWY SĄCZ

Festiwal Filmowy NOWE KINO – NOWY SĄCZ wystartował w 2016 roku i ma charakter ogólnopolski.  Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Robert Gliński. Przewodnicząca Jury Konkursowego: Kinga Dębska

Europejski Rok Obywateli

Warszawa 1-4.12.2013 r.
Prof. Władysław Bartoszewski, prof. Ewa Łętowska, prof. Andrzej Waśkiewicz, Anna Seniuk, Andrzej Seweryn, a także znani pisarze – Esther Vilar, Martin Pollack, Kaja Malanowska – zainspirują do dyskusji o tym, co znaczy być obywatelem. Projekt kulturalno-edukacyjny „2013 Europejski Rok Obywateli” realizowany jest w Domu Spotkań z Historią przy wsparciu Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana. Jego celem jest zainspirowanie do refleksji i dyskusji nad tym, czym są prawa obywatelskie i postawa obywatelska, a przede wszystkim jak rozumieć i realizować je współcześnie.

Wzajemność

Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej
Warszawa 12-17.10.2012 r.

Filmy, wystawy, przedstawienia, koncerty, konkursy. Dla singli i dla całych rodzin. Bez względu na wiek. Dla dzieci, rodziców i dziadków. To wszystko odbyło się podczas projektu „Wzajemność” zrealizowanego w Warszawie od 12 do 17 października 2012 roku w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012. W programie m.in. międzypokoleniowy piknik rodzinny, wernisaż rysunków Andrzeja Mleczki, Encykliki Jana Pawła II czytane przez Andrzeja Seweryna, spektakl „Tacy duzi chłopcy. Piosenki Jana Wołka” w reżyserii Piotra Machalicy oraz przegląd filmów („Pręgi”, „Butelki zwrotne”, „Pora umierać”).

Projekt zrealizowany na zlecenie Miasta Stołecznego Warszawy.

WŁADYSŁAW SZPILMAN - pianista Warszawy

Warszawa 22.09-26.09.2011 r.
Projekt artystyczno-kulturalny poświęcony postaci i twórczości Władysława Szpilmana – wybitnego kompozytora, twórcy muzyki klasycznej i wielu niezapomnianych piosenek, które na stałe wpisały się w historię kultury XX wieku. Ta wyjątkowa postać to także współtwórca Polskiego Radia i takich wydarzeń jak m.in. Festiwal Piosenki w Sopocie. Władysław Szpilman to bohater literacki i filmowy, dlatego w programie projektu nie mogło zabraknąć projekcji „Pianisty” wzbogaconej o dyskusję nad filmem i książką, która była dla niego inspiracją. Dla projektu jubileuszowego tworzywem była twórczość kompozytora osadzona w czasie, czyli poszczególne propozycje programowe poświęcone zostały drodze twórczej Władysława Szpilmana: – jako kompozytora przedwojennej Warszawy – podczas wojny i okupacji – w latach powojennych: piosenka, Kwintet Warszawski i radio.

Projekt zrealizowany na zlecenie Miasta Stołecznego Warszawy w 100-lecie urodzin Władysława Szpilmana.

Koncert Małgorzaty Walewskiej

w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie
1 grudnia 2015 r.

Małgorzata Walewska – mezzosopran

Michał Dworzyński – dyrygent

Orkiestra Symfoników Warszawskich